Üye Ol veya Giriş Yap

Asido Koltuk

Asido Koltuk


Asido™ Hakkında Kısaca Bilgiler


Asido™ Koltuk olarak markalaşmayı, kaliteli ürünler sunmayı, müşterilerimize her zaman güven vermeyi amaçladık. Size en kaliteli ürünleri direk üretimden sunarak cazip fiyatlara sahip olmanızı istedik. ucuz değil cazip fiyatlar sunuyoruz. Örneğin mağazalarda 4-10bin tl fiyatlarla satılan kalitede ürünleri sizlere 2-5bin tl aralığında özel olarak üretiyoruz.

3 katlı merkezimizde;
Zemin Katta İskelet Atölyemiz bulunmaktadır. Ziyaretinize açıktır, istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz.
1. Katımızda Döşeme atölyemiz bulunmaktadır. Burada da isterseniz gezinti yapabilir, nasıl üretim yapıldığını, kullanılan malzemeleri inceleyebilirsiniz.
2. Katımızda ürünlerimizi beğeninize sunduğumuz teşir kısmımız var. Burada işçiliğimizi, kalitemizi yakından inceleyebilirsiniz. Kumaş ve deri seçenekleri için Kataloglarımız bu katta size sunuldu. En Kaliteli markalar, en iyi malzemeler her konuda istediğiniz gibi bilgi alabilirsiniz.


Koltuk İmalatı hakkında Bilgiler

Piyasada değişik fiyatlarda birçok aynı türden koltuklar bulunur. Bu sayfamızda genel olarak sizlere imalat hakkında bilmeniz gereken önemli hususları açıklayacağız.

Koltuk İskeletleri: Düşük fiyatlı koltuklarda genelde iskeletlerde sunta türü malzemeler kullanılır. Bu şu demek, koltuklarınızın dış kısımları eskidiğinde artık onları kumaşlarını değiştirip yeniden kullanma imkanına sahip olmazsınız ve kısa sürede koltuklarda kırılmalar, buzulmalar olur.

Asido Koltuk™ kendi iskelet atölyesinde %100 gürgen ağacı kullanır ki en az 10 sene garantilidir. İleride rahatlıkla kumaş değişimi yapmak isteyebilir, bilmediğiniz sorunlarla karşılaşma olasılığınız oldukça düşüktür.

İç Malzemeler: İç malzemelerde en önemli husus süngerlerdir. Koltuk alıcılarının çoğu süngerlerden pek anlamayacağı için kısaca bilmeniz gereken 32 DNS ve üstü kalitede süngerler 3-5 sene ve daha fazla çökmelere, bozulmalara karşı garantilidir. Oysa alt kalitelerde bu 1 sene bile dayanmayabilir. 32+ DNS ve HR+ kalite Süngerler fiyat olarak diğerlerine göre oldukça pahalıdır. Koltuk alırken sünger konusunda daha uzun yıllar sorunsuz kullanmak isterseniz 32 DNS ve üstü kalitede Süngerlerden koltuğunuzun yapılmasını isteyiniz. Bazen istenilen minder çeşidine göre sünger kullanılmayabilir.

Biz Asido Koltuk® olarak standart HR 30 DNS, isteğe göre üstü kalite sünger kullanıyoruz. HR kalitedeki süngerler 10 yıla kadar çökme sorunları yaşanmaz.

Bu ayrıntıları bilmeniz neden gerekli? Kaliteli bir koltuk istiyorsanız Mağazalarda 3500 TL altında satılanlar şüphelidir. İmalatçı Firmalarda ise 2000 TL altında olanlar şüphelidir.
Kabaca bir hesapla standart özelliklerde modern bir koltuğun ortalama imalatçı maliyeti;
İç Malzemeleri (sünger, elyaf, astar, elastik kolon, zımba teli, yapıştırıcı, vs..): 450 TL
İskelet (Fırınlanmış Gürgen Ağacı): 400 TL
Kumaş (Standart 1. Sınıf Kumaş m2*20TL): 600 TL
İşçililik, Nakliye vs: 500 TL
Ortalama Toplam Maliyet: 1950 TLdir. (İmalatçıların satabileceği kaliteli bir koltuk ortalama 2250 TL dir.)
Mağazalar için + Mağaza maliyetleri (kar, kira, eleaman ücretleri, vergiler...) 1500 TL (Ortalama satış: 3500 TL)
Örnek Hesapladığımız bu bilgiler, malzeme maliyetlerinin aşağı çekilmesiyle düşebilir.
Şunun gibi: İç Malzemeler (100-200 TL) İskelet (sunta ve benzeri malzemelerle 150-200 TL), Kumaş, Deri (Defolu, ucuz markalar.. m2*8-10 TL: 200-300 TL), Diğer masraflar + kar 800 -1000 TL, Ortalama Fiyat: 1200-1700 TLdir.

Bizden işçiliğinden ve malzemesinden kırpılarak daha hesaplı koltuklar istemiş olsanız, biz belirli standartlarımızın altına inmiyoruz.

Bu bilgileri sizlere bilgi amaçlı sunuyoruz. Hesaplamalarımız ortalamadır.
Asido Koltuk™ olarak mağazamız, üretim tesisimiz, iskelet atölyemiz 3 katlı bir binada olup, bitmiş ürünlerimizi ve üretim aşamasını inceleyebilirsiniz.